Privítajte novú SLS 3D tlačiareň Formlabs Fuse 1+ 30W

V poslednom roku sa ukázalo, že 3D tlač metódou SLS (selektívne sintrovanie laserom) môže byť konečne dostupná aj pre menšie tímy a jednotlivé prevádzky, nielen pre veľké tlačové centrá. Bol to práve Formlabs Fuse 1, ktorý priniesol kombináciu, po ktorej záujemcovia o 3D tlač lacných a zároveň odolných koncových dielov už dlho volali: atraktívne obstarávacie a prevádzkové náklady s profesionálnou kvalitou tlače a jednoduchým používaním technológie SLS v každodennej prevádzke. Pre ešte náročnejšie aplikácie vrátane tých v automobilovom priemysle máme horúce novinky:

Formlabs Fuse 1+ 30W

Nová SLS tlačiareň s 30W laserom je rýchlejšia a výkonnejšia ako základná, cenovo dostupnejšia tlačiareň Fuse 1. Zvládne veľmi rýchlu prípravu prototypov, malé a stredné série súčiastok na konečné použitie a odolné súčiastky pre aplikácie s vysokým dopytom. Prináša možnosť pracovať s náročnejšími materiálmi ako Fuse 1, z ktorých prvým je veľmi pevný Nylon 11 CF s uhlíkovou výplňou. Ponúka tiež ešte lepšie mechanické vlastnosti existujúcich a nových materiálov s možnosťou 3D tlače v prostredí inertného plynu (dusíka).

Nylon 11 CF je materiál pre výrobu vysoko funkčných, pevných a odolných dielov, ktoré odolávajú vyšším teplotám. Je ideálny pre aplikácie, ako sú:

  • rozmerovo stabilné diely pri záťaži,
  • diely odolné voči nárazom a vibráciám,
  • aerodynamické komponenty,
  • vysokoteplotné aplikácie.

Kompletné informácie o novom modeli Fuse 1+ 30W v slovenčine budú čoskoro k dispozícii na našej webovej stránke.

Prehrať video

Pomôžeme vám zefektívniť výrobu

Vďaka 3D tlači môžete svoje produkty dostať do výroby a na trh skôr. Investícia do 3D tlačiarne sa vám môže vrátiť v priebehu niekoľkých týždňov alebo mesiacov – rovnako ako mnohým našim súčasným zákazníkom. Úspešne sme už pomohli stovkám českých firiem a odborníkov s nasadením aditívnej výroby. Radi pomôžeme aj vám, vášmu tímu a vašej spoločnosti.